KOSZYKÓWKA

Koszykarze OPTeam Stolaro Resovii nadal w grze o awans

19 kwi · 20:38

Drugoligowi koszykarze OPTeam Stolaro Resovii pozostają w grze o awans do I ligi. Nasz zespół wygrał  rewanżowy pojedynek w II rundzie play -off z Pogonią Prudnik 90:87 i doprowadził do remisu 1;1. W pierwszym pojedynku rywale byli lepsi różnicą 9 punktów. Po inauguracyjnej kwarcie prowadzili goście, 28:23. Drugą lepiej rozpoczęła Resovia i ostatecznie odrobiła 2 punkty - wygrała 20:18. Po pierwszej połowie Resovia przegrywała więc 43:46. Niestety w trzeciej kwarcie lepsza Pogoń, która wygrała 24:22. IV kwartę Resovia zakończyła zwycięsko 25:17.

Rozgrywający Wojciech Szpyrka zaliczył asystę przy decydującym rzucie za trzy Adriana Warszawskiego, który dał zwycięstwo Resovii.

--:--
--:--

Kapitan Pogoni Grzegorz Mordzak

--:--
--:--

-Publiczność nam pomogła, ale i doświadczenie trenera Wiśniowskiego – mówił po meczu szkoleniowiec rzeszowian Łukasz Lewkowicz;

--:--
--:--

Trener Pogoni Tomasz Michalak:

--:--
--:--

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Mamcarczyk - 26 oraz Szpyrka - 22. Dla gości Nowakowski - 20. Decydujący mecz w sobotę w Prudniku.

19 kwietnia ·  20:38