PIŁKA NOŻNA

Stal Rzeszów wygrywa z Arką Gdynia 2:1 (zdjęcia)

7 maj · 18:00

Stal Rzeszów wygrywa z Arką Gdynia 2:1.Rzeszowianie w meczu 30. kolejki FORTUNA 1 ligi pokonali u siebie zawodników Arki. Dzięki tej wygranej, Stal na cztery mecze przed końcem rundy zajmuje szóste miejsce w tabeli, co daje jej aktualnie możliwość walki w barażach.

Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 11. minucie Andreja Prokić zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony boiska, a piłka trafiła do Małeckiego, który popisał się perfekcyjnym uderzeniem z pierwszej piłki.

Niespełna 2 minuty później akcję prawą stroną boiska poprowadził pomocnik drużyny Stali, Damian Michalik. Wykorzystał on złe ustawienie bramkarza i z ostrego kąta uderzył przy bliższym słupku zdobywając drugiego gola dla Rzeszowian. W 20 minucie bliski podwyższenia wyniku był Andreja Prokić jednak jego próbę oddania strzału fenomenalnie powstrzymał obrońca drużyny gości.

W 45 minucie po interwencji VAR'u sędzia Leszek Lewandowski podyktował rzut karny za zagranie ręką Bartłomieja Poczobuta. "Jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Hubert Adamczyk.

Mimo, że w pierwszej połowie Stal zdobyła więcej bramek, to Arka stwarzała sobie więcej sytuacji i częściej przebywała na połowie przeciwnika. Po przerwie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gdynianie nie mieli już takiej łatwości w stwarzaniu sytuacji podbramkowych, a zawodnicy Stali grali konsekwentnie w obronie i w rezultacie udało im się utrzymać wynik z pierwszej części spotkania.

7 maja ·  18:00