PIŁKA NOŻNA

Piłkarze Stali Rzeszów grają w barażach o ekstraklasę!

3 cze · 20:06

Piłkarze Ruchu Chorzów w przyszłym sezonie zagrają w ekstraklasie. "Niebiescy" zapewnili sobie awans do elity w ostatniej, 34. kolejce 1. ligi, pokonując GKS Tychy 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 63. minucie zdobył Daniel Szczepan. Ruch wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po sześciu latach przerwy. Wcześniej awans do ekstraklasy zapewnił sobie Łódzki Klub Sportowy, który na zakończenie sezonu wygrał z Odrą Opole 1:0 (1:0).

Trzecie miejsce w fazie zasadniczej zajął Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który w ostatniej serii gier zwyciężył Arkę Gdynia 2:1 (1:0). W pierwszej rundzie baraży zmierzy się z 6. Stalą Rzeszów. Drużyna trenera Daniela Myśliwca pokonała w sobotę Skrę Częstochowa 2:1 (0:1). Drugą parę utworzą 4. Wisła Kraków i 5. Puszcza Niepołomice. "Biała Gwiazda" wygrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 3:0 (2:0), a Puszcza przegrała z Chrobrym Głogów 0:1 (0:0).

W pozostałych spotkaniach: Chojniczanka Chojnice zremisowała z GKS-em Katowice 3:3 (2:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło Resovię 4:3 (1:3), a Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 1:1 (0:1). Z zapleczem ekstraklasy pożegnały się 16. Skra, 17. Chojniczanka i 18. Sandecja.

Pierwsza runda baraży - we wtorek. Tego dnia o 18.00 Wisła podejmie Puszczę, a o 20.45 Bruk-Bet zagra ze Stalą. Finał - w niedzielę, 11 czerwca o 18.00.

3 czerwca ·  20:06