PIŁKA NOŻNA

Cenna wygrana I ligowej Apklan Resovii

15 maj · 07:32

Piłkarze Apklan Resovii pokonali na stadionimie miejskim Chojniczankę 3:1 w meczu 31 kolejki. Gole dla rzeszowian strzelili: Mikulec w 3 minucie, Mróz w 30 oraz Antonik w 39 minucie. Gol dla gości padł w 62 minucie z rzutu karnego.
Lider - Łódzki Klub Sportowy sensacyjnie przegrał na wyjeździe z będącą w strefie spadkowej Sandecją Nowy Sącz 0:1 (0:1).

W innych niedzielnym spotkaniu GKS Tychy zremisował z Chrobrym Głogów 2:2 (1:2).

W tabeli ŁKS (59 pkt) ma trzy punkty przewagi nad Ruchem Chorzów, pięć nad Wisłą Kraków i siedem nad Bruk-Betem Termalicą Nieciecza oraz Puszczą Niepołomice. Do ekstraklasy bezpośrednio awansują dwa zespoły, a drużyny z miejsc od trzeciego do szóstego wystąpią w barażach. Stal Rzeszów jest w tabeli szósta, 46 punktów, Resovia dwunasta - 38 punktów.

15 maja ·  07:32