PIŁKA NOŻNA

Apklan Resovia Rzeszów ma remis z Sandecją Nowy Sącz

20 lut · 21:19

Apklan Resovia zremisowała 1:1 z Sandecją Nowy Sącz w wyjazdowym pojedynku kończącym 20. kolejkę rozgrywek Fortuna I ligi. Po pierwszej części spotkania prowadzili gospodarze. W końcówce I połowy w 40. minucie rzut karny na bramkę zamienił napastnik Sandecji Jakub Wróbel. Do remisu doprowadził w 58. minucie obrońca Rafał Mikulec, który głową skierował piłkę do siatki. Asystą z rzutu wolnego popisał się inny rzeszowski defensor Bartłomiej Eizenchart. W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Aleksander Komor. W dodatku faul miał miejsce w polu karnym i Sandecja stanęła przed szansą zdobycia prowadzenia. Na szczęście Michał Walski nie wykorzystał "jedenastki", strzelając nad poprzeczką.

W sobotę Stal Rzeszów przegrała w Łęcznej z Górnikiem 0:1.

W tabeli I ligi prowadzi Łódzki Klub Sportowy (41 pkt) z przewagą 3 punktów nad Ruchem Chorzów oraz siedmiu nad Chrobrym Głogów i Puszczą Niepołomice. Stal Rzeszów ma 29 punktów i plasuje się na 8. miejscu, Resovia jest przedostania - 17 w tabeli z 18 pkt.

20 lutego ·  21:19